Něco o mě ....

Pulsující pulser

Tak tohle je moje fotka

MyHeritage: Celebrity Morph - Ancestors - Lineage

Narodil jsem se někdy v roku 1974, nikdy nevím, kdy to vlastně bylo, jenom vím, že to bylo v Litoměřicích. Tam jsem prožil trošku veselého mládí a v druhé třídě jsme se stěhovali na Velkou Moravu.

Potom to šlo už velmi rychle: první pusa a láska, první facka, první uspěchy a přes povinnou školní docházku jsem se probojoval až ke střední škole.

Moje střední škola se jmenovala SOU Uničov učební obor s maturitou - Mechanik strojů a zařízení. S maturitou za 6 z 5 jsem tuto školu opustil.

Na vojnu se mi nechtělo tak jsem šel zkusit štěstí na VŠB Ostrava Elektrotechnická fakulta. Díky jejich pokusu s kreditním systémem studentů a špatnou přípravou SOU jsem školu předčasně ukončil za půl roku. P.S. Ať žijí Derivace, Integrály a předměty Lineární algebra a Matematická analýza.

Chtěl jsem studovat počítače a ne malovat motory v řezu! Našel jsem si tedy pomaturitní studium v Olomouci. Obor Aplikace výpočetní techniky. Tuto školu považuji za nejlepší v mojem dosavadním životě. Mnoho jsem se naučil a školu jsem ukončil opět maturitou s vyznamenáním.

A vojna ? Šel jsem se dobrovolně přihlásit a protože teď už přece nedávají kluky daleko od bydliště a já jsem chtěl dělat na počítači, byl jsem na vojně v Táboře (365 km od Olomouce!), dostal jsem psa (!) a samopal a chodil jsem obdenky do stráže. Ale k počítači (?) jsem se nakonec dostal. Pomáhal jsem dělat dokumentaci a když byl čas věnoval jsem se programování (a svému nejlepšímu příteli na vojně - psovi, mému vlčákovi Šarykovi - by mu dal pánbůh nebe +).

Po vojně jsem dostal místo na KMŽP Olomouc a začal jsem psát nákladní listy (kdyby někdo váhal, co to je, tak to jsou papírové nákladní vozy, které obsahují to co, vozy s nákladem obsahují a mají mít - def.Autora)

V dnešní době jsem členem oddělení smluv a zákazníků na KMŽP Olomouc a abych pravdu řekl, jsem ve svém živlu. Dělám na počítači, mám volnou pracovní dobu, vlak za režijku, práce je dost a je pořád jiná (což je pro mě velice důležité). No prostě co si přát víc?!

Zpět na začátek ...

Moje zájmy:

Koníčky ...


Když jsem byl mladší bavilo mě všechno. Stejně je to i teď.

Dělal jsem papírové modely z ABC (nejradeji jsem měl baráčky a hrady) dokonce jsem si kupoval i hrady, které byly dostání v obchodech samostatně jako třeba Pražský Hrad.

Snažlil jsem se dělat i modely letadel, ale po úspěšném rozleptání prvního z nich nevhodným lepidlem mě to přešlo.

Potom jsem začal s elektronikou slaboproud od žárovky a baterky po složité brouky. Snažil jsem se i v silnoproudu, ale po několika ranách a vyhozených pojistkách jsem zůstal v slaboproudé elektrotechnice. Postavil jsem několik zajímavých blbůstek a tuhle oblast jsem na rozdíl od modelařiny neopustil.

Odtud už bylo jenom krůček k výpočetní technice. Prostě počítače všeho druhu. Začal jsem na radiátoru IQ 151, potom přišli první ZX Spectra, Comodore C-64, Didaktiky a můj osobní (!) ATARI 800 XE.

Ten je v současné době upraven na 320 kb s ramdisky s operačním systémem Q-MEG a vloženým modulem NEU-cartrige. Spolu s termotiskárnou Robotron mi slouží moc dobře do dneška. K pořádnému Písidlu (PC) jsem se dostal na VŠB Ostrava a dnes ho mám před sebou každý den. S Internetem, barevným scanerem HP ScanJet IIcx se už dá dělat moc užitečných věcí. Na počítači jsem dal přednost databázím před obrázky a muzikou. A Internet? No super ... prostě TLACHÁRNA a v ní alias MLOČEK.

Zajímám se i o ekonomiku, techniku, psychologii, hudbu všeho druhu, která má melodii a netrhá uši, turistiku a cestování.

Zpět na začátek ...

Časopisy, které jsem kdy odebíral:

Zpět na začátek ...

Vedlejší aktivity ...


Zpět na začátek ...

Co mě ještě nikdy nezaujalo ?...


Zpět na začátek ...

Lásky...


První velká láska:

Maminka mi vždy říkala: Na jednu máš ještě dost času". Tak jsem se tím řídil - měl jsem jich víc najednou. :O) První polibek připomínající nesmělého Vetřelce se udál někde ve druhé třídě s jednou obzvláště milou slečnou. Velmi obratně jsem ji přebral kamarádovi, prostě proto ... Brzo mi dala "kopačky" a ještě mě s ní třídní rozesadila, tak jsem ji musel tahat za culík ze zadní lavice. Poprvé jsem zažil nevypočitatelnost žen....

Druhá velká láska:

Ta byla na střední škole. Trvala až příliš dlouho, aby končila HAPPY ENDem... Naopak dlouho na ni budu zapomínat....

Zpět na začátek ...


Zpět na hlavní stránku MLOČEKZpět na hlavní stránku MLOČEK