Informace o Kabel Plus a.s. ve Šternberku

NAVRCHOLU.cz
>> NEOFICIÁLNÍ stránka firmy <<

Na stránce již neprobíhá aktualizace, stala se pomníkem mojí spolupráce s touto firmou. Práci jsem definitivně ukončil v únoru roku 2002. Informace na této stránce mají jen historickou hodnotu, jak to tenkrát bylo :-)

Logo firmy UPC


Poslední aktualizace proběhla 22.11.2000

Průkaz OZ

Byl jsem obchodním zástupcem kabelové televize firmy UPC a.s. v Olomouci od roku 1993.

Na této stránce najdete nejnovější informace o kabelové televizi ve Šternberku.

Najdete zde nabídky, změny, ceníky. Pokud chcete podrobnější informace kontaktujte obchodního zástupce Poštovní schránka

 Prohlášení: Informace, které podávám jsou pravdivé a v rámci možností a pravomocí obchodního zástupce.

Vážení návštěvníci,
od 1. září 2000 došlo ke změně názvu společnosti KABEL PLUS, a. s. na UPC Česká republika, a. s.
Veškeré Informace o probíhajících změnách, o programové nabídce kabelové televize a o novinkách, které pro naše zákazníky chystáme, nyní naleznete na adrese
www.upc.cz .

UPC Česká republika, a. s. patří do celosvětové skupiny společností UPC (United Pan-Europe Communications).
UPC nabízí milionům evropských domácností programy kabelové televize, satelitní příjem televizních pořadů technologií DTH, telekomunikační služby a přístup na vysokorychlostní Internet prostřednictvím širokopásmových komunikačních sítí.
V České republice se UPC představuje v současnosti jako provozovatel kabelových televizních sítí společností vystupujících
dosud pod jmény Kabel plus, Kabel Net a Dattelkabel a satelitního vysílání televizních programů technologií DTH (Direct to Home), které přináší divize
UPC Direct.

S pozdravem František Malina
ředitel vnějších vztahů
UPC Česká republika, a. s.

UPC a.s.

Buduje a provozuje televizní kabelové rozvody na střední Moravě. Působí v Olomouci, Šumperku, Hranicích na Moravě, Kroměříži, Uherském Hradišti, Vyškově, Holešově, Lipníku nad Bečvou, Hulíně, Litovli, Uničově, Mohelnici, Bystřici pod Hostýnem, Kojetíně, Šternberku a Velké Bystřici.

V těchto městech zprovoznila ke konci srpna 1997 účastnické zásuvky kabelové televize v téměř 35.000 domácnostech.

Sídlo společnosti je v Olomouci, výkonným ředitelem je Ing.Vít Číhal.

Oddělovač

MMDS před a za barikádou

Na jedné straně na Internetu vznikají stránky, které se pilně věnují systému odkódování kabelové televize KABEL PLUS jak pro pevnou linku tak i pro systém MMDS. A na straně druhé se firmy po právu brání útoku. Vše bude mít asi soudní dohru. Pokud to dopadne jako u podobných problémů jiných firem, ten kdo prohraje bude na konec poctivě platící zákazník. Kde je pravda a o co všem vlastně jde, nechám na Vás.

 

Může UPC direct nahradit MMDS ?

To je otázka, kterou zatím nedokáže odpovědět nikdo z nás. UPC direct je samostatná divize UPC a zatím se tento systém prodává všude jinde než na dceřiných společnostech. Instalaci Vám provede každý zručný elektrikář. Systém MMDS ovšem přijímá i české programy ČT1, ČT2, Prima a NOVU. Na UPC direct toto chybí. Ten zase může přijímat nové programy jako Sport 1, Gol Private apod. A hlavně, dá se přijmout kdekoliv na území ČR, tj. i bez "přímé viditelnosti" na vysílač jako tomu je u MMDS. Licence na MMDS je zatím ponechána, ale s největší pravděpodobností bude tento systém použit už jen v rámci výzkumu a možností přenosu v rámci obce, mezi hlavním přijímačem a klienty.

Petr Dvořák za web www.mlocek.cz

 

Licence na MMDS

Vyjádření ČTÚ je jednoznačné:

Na MMDS žádná licence nebyla vydána. provoz je možný pouze na základě individuálního povolení. Platnost všech povolení končí k 31.12.2000. V souladu s plánem zavedení UMTS bylo rozhodnuto prodloužit provoz systémů MMDS, ale pouze o 1 rok nejdéle do 31.12.2001. Provozovatel může v případě zájmu Úřad o prodloužení požádat standardním způsobem.

S pozdravem Duchač

Provozovatelé MMDS nemají od O 610 (dříve 611) žádné povolení k poskytování služby. Nelze tedy ani mluvit o prodloužení. Povolení ke zřízení a provozu rádiových stanic přísluší O 613.

S pozdravem p.Janečková

Oddělovač

Internet má svištět i po drátech Kabel Plus!

Poskytování služeb vysokorychlostního Internetu plánuje letos na podzim zavést největší tuzemská kabelová televize Kabel Plus. V první fázi by službu mohlo využívat 100.000 domácností v Praze a zhruba poloviční počet v Brně.

Jak uvedl Jaromír Glisník, marketingový ředitel firmy, zavádění Internetu a po liberalizaci telekomunikačního trhu v příštím roce i telefonních linek je podle jeho slov závislé na postupné modernizaci přenosových tras firmy. Ta spočívá v rozšíření přenosového spektra a vybudování zpětného směru přenosu. Jak Jaromír Glisník poznamenal - "jen v těchto dvou lokalitách je to otázka stovek miliónů korun."
Dokončení modernizace sítě v Praze a Brně by mělo být hotovo v příštím roce. Následovat by měly lokality na severní Moravě.

Cena připojení k Internetu bude různá pro běžné uživatele a pro zákazníky vyžadující určitou minimální garantovanou přenosovou rychlost. Firma počítá s měsíčním paušálním poplatkem ve stovkách korun. Zákazník, který by využíval přístup na vysokorychlostní Internet přes přípojku kabelové televize, kde bude rychlost přenosu dat mnohonásobně vyšší než u běžného telefonního modemu, by již nemusel platit poplatky za použití přenosových tras Českého Telecomu.

Společnosti Kabel Plus a Kabel Net, které se nedávno spojily pod společným majoritním vlastníkem, nizozemskou UPC, mají dohromady v ČR 370.000 zákazníků kabelové televize a dalších zhruba 125.000 uživatelů na Slovensku. Kabel Plus v rámci pilotního projektu provozuje telefonní síť se 4000 účastníky v části Liberce.

Připojení k Internetu přes přípojku kabelové televize od loňského podzimu nabízí pražská společnost Dattelkabel. Časově neomezené připojení v rámci nejlevnější verze služeb vyjde zhruba na 500 Kč měsíčně.

zdroj: ČTK - www.isdn.cz

 

Oddělovač

Oheň v ulici

Aktuální žhavé novinky ve Šternberku

Programy kabelové televize včetně satelitních si můžete nechat ZDARMA posílat na Váš E-mail zde a tady najdete Televizní program na celý týden pro české kabelové programy HBO,MAX1 a Supermax přímo.

NEVÁHEJTE A VYUŽIJTE naši jedinečnou nabídku:

Nyní se při sepsání smlouvy nevybírá úhrada za následující měsíc. Úhrada za zbytek dnů v měsíci přijde složenkou v měsíci LEDNU, který je nyní ZADARMO.

VÝRAZNÉ SLEVY vstupního poplatku:

KLASIK, K+H, M+H - vstupní poplatek 250,- Kč

MINI - vstupní poplatek 800,- Kč

 • Nová služba jeden měsíc ZDARMA
 • Opětovné připojení k síti Kabel plus ZDARMA
 • Připojení HBO ZDARMA (sleva 200,- Kč)
 • Zvýšení nabídky ZDARMA (sleva 200 Kč)

!!! Tato nabídka je časově omezena !!!

Nastává doba, kdy i pro mě začíná práce přibývat rychleji než bych si přál a tak bych rád oslovil někoho z města Šternberk, kdo by mi chtěl v blízké době pomáhat se seznamováním veřejnosti s velmi kvalitní nabídkou kabelové televize KABEL PLUS. Pokud by jste o tuto práci měli zájem, seznámím Vás s podmínkami spolupráce ve městě Šternberk. Napište mi Poštovní schránkaa dohodneme si schůzku.

 

Charakteristika televizních kanálů ve Šternberku

Satelitní televizní kanály

Oddělovač

Hallmark

Hallmark je satelitní kabelový televizní kanál, který vysílá 24 hodiny denně celovečerní televizní filmy a miniseriály velmi vysoké umělecké a obsahové kvality (122 ocenění Emmy!)

Hallmark nabízí filmy a pořady, které byly natáčeny speciálně pro televizi, a proto je divák nikdy předtím nemohl vidět ani v kinech ani na videokazetách. Některé filmy z produkce Hallmarku však bylo možno vidět na obrazovkách ČT, Novy nebo Primy (např. Gulliverovy cesty, dvojdílný Titanic apod.)

Hallmark přináší programy, ve kterých vystupují ty nejslavnější "oscarové" hvězdy, jako například Jessica Langeová, tommy Lee Jones, paul Newman, Peter O´Toole, Sissy Spaceková, Anthony Hopkins, Angelica Hustonová, Eric Stolz, Greta Scaatchiová anebo Isabela Rossellinová.

Hallmark je rodinný televizní kanál, na kterém neuvidíte nadměrné násilí, brutalitu a sex a je určený bez rozdílu všem členům domácnosti.

Hallmark představuje velmi kvalitní a výpravné televizní filmy, které se svými rozpočty blíží spíše k filmům kinematografickým (např."Odysea", "Guliverovy cesty", Moby Dick", "Starožitníkův krám", "Matka Tereza", apod.).

Hallmark nabídne měsíčně 12-15 premiérových titulů (vždy v pátek, sobotu a v neděli v hlavním vysílacím čase). Počet repríz uváděných na Hallmarku je srovnatelný s počtem repríz jiných kabelových televizních stanic v Evropě. Reprízy budou navíc uváděny vždy v jiném vysílacím čase a v rámci jednoho měsíce po uvedení nikdy neuvidíte reprízu tohoto filmu znovu v hlavním vysílacím čase.

Hallmark bude nabízen s kvalitním českým a slovenským dabingem.

Hallmark přináší americkou, evropskou, australskou a asijskou televizní produkci.

Každé pondělí odpoledne (16.00-17.00 hod.) bude exkluzivně pro český a slovenský trh Hallmark vysílat sportovní magazín s domácími sportovními událostmi, který bude připravovat KABEL PLUS Sport.

Zpět na začátek ...

Prémiový kanál - HBO

HBO je se svými 30 milióny předplatiteli největším filmovým kanálem na světě. Vysílá v kvalitním českém dabingu, 12-16 hodin denně. Exkluzivní smlouvy s předními hollywoodskými studii Warner Brothers, Turner Pictures, Disney, Rank, Rysher, Polygram zajišťují přednostní nákup filmů pro HBO před ostatními televizemi v České a Slovenské republice.

 • 80 - 90 filmových titulů měsíčně
 • převážná většina televizních premiér
 • americké, evropské i české filmy
 • zastoupení nejrozmanitějších žánrů
 • nedělní premiéry nejúspěšnějších filmů světové kinematografie
 • hudba

Vedle filmů je programová náplň doplněna o atraktivní hudební a sportovní pořady, animované seriály pro děti, přírodovědecké snímky a filmové dokumenty.

Zpět na začátek ...

Max 1

Max 1 je satelitní televizní kanál jehož programovou náplň tvoří výhradně dokumentární pořady.

 • přírodovědné seriály
 • věda a technika
 • dobrodružství
 • svět armády
 • lidé a země
 • cestopisy
 • hobby

Max 1 vysílá v českém dabingu, 12 hodin denně.

Zpět na začátek ...

SuperMax

Supermax je satelitní televizní kanál specializovaný na pořady pro děti.

 • loutkové pořady pro nejmenší
 • animované seriály
 • pohádky
 • hudební hitparády
 • hrané seriály pro mládež

Supermax vysílá v českém dabingu, 15 hodin denně.

Zpět na začátek ...

TV 3

Český kanál zaměřený převážně na muziku a informace

 • zpravodajství a publicistika
 • sport
 • hudba
 • soutěže a zábavné pořady
 • erotika

Zpět na začátek ...

Oddělovač

Satelitní televizní kanály

Eurosport

Eurosport je nejlepší evropský sportovní televizní kanál orientovaný na sportovní dění v Evropě i ve světě, s větším podílem přenosů z Evropy a angloamerické oblasti:
 • atletika, auto-moto-sport, profibox, cyklistika, golf, kopaná, kulečník, lyžování, tenis a mnoho dalších
 • netradiční sportovní odvětví - triatlon, paragliding, horská kola, thajský box ap.
 • pravidelné relace aerobicu pro získání dokonalé postavy
 • pravidelné sportovní magazíny a přehledy s nejzajímavějšími reportážemi a "bonbónky"
Eurosport vysílá převážně v angličtině a v němčině, nesledovanější programy jsou opatřeny českým komentářem
Zpět na začátek ...

DSF

Německý sportovní kanál

 • převážně přímé přenosy

 • baseball, basketbal, házená, kopaná, box, hokej, lyžování, tenis
 • oproti Eurosportu větší podíl neevropských sportovních odvětví a událostí
 • magazíny a soutěže se sportovní tématikou
 • Zpět na začátek ...

  MCM

  Hudební kanál zaměřený na moderní hudbu všech žánrů určený zejména mladým divákům. 70 % vysílané hudební produkce pochází z Evropy:

  • rock, heavy metal, rap, techno, dance, groove
  • klipy, koncerty, hitparády, profily hvězd, rozhovory
  • zajímavosti ze sportu, filmu, multimédií, Internetu
  • prostor pro mladé umělce např. i z České republiky.

  Vysílá stereofonně.

  Zpět na začátek ...

  VIVA II

  Hudební satelitní televizní kanály se širším žánrovým záběrem.

  • hudební budíček
  • interaktivní pořady
  • hudební magazíny
  • profily hvězd, rozhovory a reportáže
  • nejnovější videoklipy
  • noční klipy (lehká erotika)
  • hudební trendy

  Zpět na začátek ...

  Kinderkanale/Arte

  Zpět na začátek ...

  Muzzik

  První stereofonní televizní kanál, který 24 hodin denně vysílá vážnou hudbu, jazz a World Music

  • komorní hudba, recitály, opera, symfonie, balety, největší světové koncerty
  • soul, blues, gospel, nejvýznamnější jazzové události
  • hudba z celého světa od Indie po Brazílii, od Afriky k Portugalsku, od Bulharska po Japonsko - např. tango, reggae, flamenco, salsa

  Zpět na začátek ...

  PRO 7

  PRO 7 je německý satelitní filmový kanál zaměřený na rodinou zábavu

  • kreslené filmy a seriály pro děti
  • rodinné seriály a komedie
  • celovečerní filmy pro dospělé

  Zpět na začátek ...

  SAT 1

  SAT 1 je německý všeobecně zaměřený zábavný program.

  • filmy, seriály
  • kreslené filmy pro děti
  • soutěže, show, zábava
  • videoklipy
  • rozhovory se zajímavými osobnostmi
  • zprávy

  Zpět na začátek ...

  RTL

  RTL je všeobecný německý satelitní kanál se zaměřením na filmy a rodinnou zábavu.

  • zpravodajství v němčině
  • zábavné soutěže
  • 24 hodin denně filmy, seriály, film.magazíny
  • v Pá a So erotické filmy a seriály
  • v So a Ne zvýšený podíl pořadů pro děti - kreslené seriály a filmy, zábavné pořady, dětské filmy, soutěže
  • v So a Ne aktuální přímé přenosy z atraktivních sportovních podniků

  Zpět na začátek ...

  RTL 2

  RTL 2 má programovou skladbu obdobnou jako RTL.

  • především filmy a seriály (větší podíl celovečerních filmů)
  • kreslené seriály pro děti - zábavné soutěže
  • krátká zpravodajství
  • vysílá v němčině

  Zpět na začátek ...

  BBC World Report

  BBC World Report je britský zpravodajský kanál s aktuálními informacemi z celého světa s důrazem na dění v Evropě.

  • fakta, komentáře, analýzy, atraktivní obrazové zpravodajství, rozhovory, úvahy
  • politika, ekonomika, mezinárodní dění, kultura, sport atd.

  Je vysílán v angličtině.

  Zpět na začátek ...

  1 ARD

  Všeobecně zaměřený německý satelitní kanál

  • soutěže, diskuse
  • zábava a vzdělání
  • filmy a seriály

   

  Zpět na začátek ...

  TV5 Europe

  Všeobecný kulturně vzdělávací a zábavný satelitní kanál.

  • pravidelné zpravodajství francouzské a belgické TV
  • jazykové kurzy
  • zábavné soutěže (typu Hry bez hranic, Klíče od pevnosti Boyard)
  • zábavné pořady
  • písničky a videoklipy
  • dokumentární filmy
  • kulturní, literární, cestovní magazíny
  • filmy a TV seriály
  • filmy, seriály a další pořady pro děti (zejména v So a Ne)
  • portréty zajímavých osobností

  Vysílá převážně ve francouzštině.

  Zpět na začátek ...

  Deutsche Welle

  Všeobecně zaměřený německý zábavný satelitní kanál.

  • zajímavosti
  • dokumentární filmy
  • rodinná zábava

  Zpět na začátek ...

  Onyx.tv

  Hudební kanál.

  Zpět na začátek ...

  Oddělovač

  Účastnický terminál UTK

  Účastnický terminál UTK je speciální zařízení, které umožňuje sledování programů kompletní programové nabídky kabelové televize těm klientům KABEL PLUS, jejichž televizory nejsou vybaveny tunery s možností příjmu tzv. S-pásma.

  Základní funkce:

  • dálkové ovládání
  • favoritní kanály
  • rodičovská kontrola
  • diagnostika
  • autorizace kanálů
  • indikace prosledované doby

  UTK 01

  Zpět na začátek ...

   

  Oddělovač

  Programová nabídka ve Šternberku

  TELEVIZNÍ PROGRAMY

  Číslo

  Název TV programu

  Jazyk

  Kanál

  Frekvence

  1

  ČT 1

  česky §

  R 10

  207,25 Mhz

  2

  ČT 2

  česky §

  R 12

  223,25 Mhz

  3

  NOVA

  Česky §

  R 6

  175,25 Mhz

  4

  Prima TV

  česky

  R 8

  191,25 Mhz

  5

  STV 2

  Slovensky §

  R 1

  49,25 Mhz

  6

  Deutsche Welle/Promo kanál

  německy

  SE 7

  147,25 Mhz

  7

  STV 1

  slovensky §

  E 4

  62,25 Mhz

  8

  INFO kanál/ARD

  česky/německy

  SE 9

  161,25 Mhz

  9

  Galaxie

  Česky §

  SE 8

  154,25 Mhz

  10

  VTV

  česky,slovensky §

  S 6

  168,25 Mhz

  11

  Markíza

  slovensky

  SE 14

  252,25 Mhz

  12

  Hallmark

  česky

  SE 15

  259,25 Mhz

  13

  MAX 1

  česky

  SE 24

  327,25 Mhz

  14

  SuperMax

  česky

  SE 17

  273,25 Mhz

  15

  Kinderkanale/ Arte

  německy

  SE 31

  383,25 Mhz

  16

  EUROSPORT

  česky, anglicky

  SE 26

  343,25 Mhz

  17

  DSF

  německy

  SE 19

  287,25 Mhz

  18

  Muzzik

  francouzsky §

  SE 22

  311,25 Mhz

  19

  MCM

  francouzsky, anglicky §

  SE 23

  319,25 Mhz

  20

  VIVA II

  německy §

  SE 28

  359,25 Mhz

  21

  RTL

  německy §

  SE 32

  391,25 Mhz

  22

  BBC World

  anglicky

  SE 13

  245,25 Mhz

  23

  PRO 7

  německy

  SE 30

  375,25 Mhz

  24

  RTL 2

  německy

  SE 25

  335,25 Mhz

  25

  SAT 1

  německy

  SE 29

  367,25 Mhz

  26

  TV 5

  francouzsky

  SE 27

  351,25 Mhz

  27

  Discovery channel

  Anglicky, česky, slovensky

  SE 33

  399,25 Mhz

  28

  HBO

  česky §

  K 21

  471,25 Mhz


  § = Zvuk je vysílán stereo

  Základní nabídku MINI tvoří prvních 10 programů, rozšířenou nabídku KLASIK tvoří 27 programů a samostatný kanál HBO je možno předplatit samostatně k základní nabídce MINI. Rozhlasové programy (11) jsou u každé z nabídek.

  Zpět na začátek ...

   Oddělovač

  ROZHLASOVÉ PROGRAMY

  Číslo

  Název rozhlasové stanice

  Frekvence

  Číslo

  Název rozhlasové stanice

  Frekvence

  1

  Rádio Haná

  87,8 Mhz

  7

  Rádio Publikum

  90,8 Mhz

  2

  Rádio RUBI

  88,3 Mhz

  8

  Rádio Impuls

  91,3 Mhz

  3

  ČRo 1 Radiožurnál

  88,8 Mhz

  9

  Rádio Proglas

  91,8 Mhz

  4

  Frekvence 1

  89,3 Mhz

  10

  Rádio Evropa 2

  92,3 Mhz

  5

  ČRo 3 Vltava

  89,8 Mhz

  11

  MTV-Stereo

  92,8 Mhz

  6

  AZ Zlín

  90,3 Mhz

   

   

   

  Zpět na začátek ...

  Oddělovač

  KABEL PLUS Střední Morava a.s. Šternberk platí od 1.1.2000 pro televizní kabelové rozvody ve Šternberku

   

  CENÍK SLUŽEB

  Název služby

  Televizní programy

  Rozhlasové programy

  Pravidelný poplatek

  Připojení

  měsíční

  KLASIK

  27

  11

  333 Kč

  500 Kč

  MINI

  10

  11

  116 Kč

  1.000 Kč

  KLASIK+HBO

  27+1

  11

  567 Kč

  500 Kč

  MINI+HBO

  10+1

  11

  350 Kč

  500 Kč

  Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH a jsou platné pro rok 2000.

  Zpět na začátek ...

  Oddělovač

  TOPlist

  A je tady návštěvník číslo , kolikátý asi bude příště ?????

  Zpět na hlavní stránku MLOČEKZpět na hlavní stránku WWW.MLOČEK.CZ